12 rzeczy, których o mnie nie wiesz
12 rzeczy, których o mnie nie wiesz

12 rzeczy, których o mnie nie wiesz

Większość osób, które odwiedzają JUMAMI.pl może nie mieć zielonego pojęcia kim jestem i co robię w życiu. Nawet jeśli wiecie to może coś Wam umknęło albo zapomnieliście. Stwierdziłam, że wypadałoby powiedzieć o sobie coś więcej. Kolejność przypadkowa.


1. Pomysłodawca i współtwórca bloga palaszewski.com jako pełnoetatowa mama i „rehabilitantka” dziecka z MPD na blogu opisuję historię nieustannej walki o samodzielność syna Miłosza.

Miłosz Pałaszewski wcześniak urodzony w 27tc

2. Gdyby ktoś mnie zapytał co najbardziej lubię robić, to bez zastanowienia moja odpowiedź brzmiałaby: lubię chodzić po górach.

Tatry Niżne szlak na Dumbier

3. Czytanie książek sprawia mi dużo radości. Dzięki nim mogę przenieść się do całkiem innego świata, oderwać się od codzienności. Uwielbiam zwłaszcza te książki, które coś ze sobą wnoszą, uczą. To już tradycja, że odwiedzam bibliotekę przynajmniej jeden raz w miesiącu i wypożyczam 4 książki.

4. Jestem zdobywcą Korony Gór Polskich (28 szczytów, łącznie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m, trasy pokonywane wyłącznie siłą własnych mięśni).

Korona Gór Polskich Rysy

5. W 2014 roku byłam jedną z twarzy kalendarza "Silniejsze niż Wam się wydaje". Na swojej kartce napisałam: "Każdy ma swój Everest. Jestem silna, dam radę, zdobędę szczyt".

Kalendarz RFPN w Chorzowie Silniejsze niż Wam się wydaje

6. Fotografuje od 6 lat, do tej pory przemierzyłam (pieszo) 1400 kilometrów w poszukiwaniu doskonałych kadrów. Uwielbiam łapać momenty za pomocą aparatu fotograficznego.

Pieniny jesienią

7. Nie umiem pływać, ale regularnie co tydzień chodzę na basen. Z synem.

wcześniak na basenie

8. Odkąd Miłosz się urodził wyruszyłam w drogę, ale nie wiem dokąd ona prowadzi. Moim marzeniem jest, aby mój syn był samodzielny. Wierzę, że w życiu warto nie tylko marzyć, ale też podążać za głosem serca. 

droga, którą podążam

9. Mam zwyczaj tworzenia listy postanowień, wyznaczania sobie celów i planów do zrealizowania. Jestem konsekwentna.

10. Na południu najdalej dotarłam do Albanii, na zachodzie do Paryża, na wschodzie na Krym. Północ pozostaje nieodkryta i jest w sferze moich marzeń. Najdalej dotarłam nad Bałtyk, ale za to zwiedziłam całe polskie wybrzeże od Świnoujścia po Krynicę Morską. Jestem kolekcjonerką pieczątek z miejsc, które odwiedzam. 

Albania, wycieczka

11. Nie lubię gotować obiadów, za to uwielbiam kuchnię swojego męża.

12. Lato to nie tylko cudowny okres, to także moja ulubiona pora roku.

lato nad morzem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl