Alfabet - małe litery
Alfabet - małe litery

Alfabet - małe litery

Nauka alfabetu to ważny moment w życiu dziecka. Dzięki znajomości liter szybciej nauczą się czytać, a sama jego znajomość przyniesie im niemało satysfakcji, gdy będą potrafili rozpoznać literę w ulubionej bajce. Karty edukacyjne są w tym bardzo pomocne, bo dzięki nim dzieci poznają litery podczas zabawy. Pamiętamy o tym, że małe litery wprowadzamy dopiero wtedy, gdy dziecko już rozpoznaje i czyta duże litery alfabetu, które są łatwiejsze do zapamiętania. Nie zaleca się wprowadzania dwóch znaków graficznych (małych i dużych liter) w tym samym czasie. Pamiętaj, żeby uczyć dziecko pojedynczych liter i następne wprowadzać dopiero, kiedy masz pewność, że dziecko opanowało poprzednią literę.

alfabet - małe litery

zestaw dla dzieci - małe litery

Do pracy z dzieckiem proponuję wykorzystać karty edukacyjne Alfabet - małe litery z serii JUMAMI jako kolejną propozycję urozmaicającą wspólnie spędzany czas. Aby uniknąć późniejszych nieporozumień co do wyglądu znaków radzę poszukać takich propozycji pomocy dydaktycznych, które obrazują dwie postacie jednej litery: dużą i małą. Takie wymagania idealnie spełniają zestawy edukacyjne JUMAMI. Mają one jeszcze jedną zaletę, użyta czcionka w kolorze czarnym na białym tle jest bezszeryfowa, czyli pozbawiona wszelkich ozdobników, a końcówki jej znaków są proste i przystosowane dla dzieci. W zestawie mała litera "a" jest w formie pisanej, a nie w wersji drukowanej. Mogą z nich korzystać również dzieci niepełnosprawne, ponieważ alfabet został wydrukowany na grubym papierze o gramaturze 1050, który jest odporny na ewentualne zagniecenia. Karty są sztywne i wytrzymałe na przypadkowe uszkodzenia. Narożniki kart zostały zaokrąglone, aby nie stanowiły zagrożenia dla małych dzieci. Karty są dodatkowo wzmocnione folią.

mała litera a pisana a nie drukowana

alfabet wysokiej jakości

zestaw kart edukacyjnych - alfabet małe litery dla dzieci 
Nowoczesne karty edukacyjne marki JUAMAMI z alfabetem są odpowiedzią na zapotrzebowanie rodziców dzieci ze socjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dzięki efektywnej pracy z dzieckiem, mamy możliwość tworzenia odpowiednich warunków do doświadczeń językowych i komunikacyjnych w zakresie reprezentatywnej i komunikatywnej funkcji języka. Dzięki systematycznym ćwiczeniom dziecko poznaje litery w odpowiedniej kolejności: duże i małe. Karty edukacyjne są więc nieocenioną pomocą w osiągnięciu tego celu. A łączenie alfabetu z przedstawionymi na obrazkach zwierząt pomogą z kolei w wiązaniu przez dziecko brzmienia głosek w wypowiadanych słowach z ich graficzną reprezentacją
Gdzie kupić?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl