Czego nie ma?
Czego nie ma?

Czego nie ma?

Ulubiony zestaw kart edukacyjnych Zwierzęta [seria 2] - obrazki [karty edukacyjne JUMAMI - 100012] możemy wykorzystać również do bardzo prostej zabawy, która dzieciom sprawia dużo radości. Reguły tej gry nie są trudne i możemy się bawić na kilka sposób w zależności od możliwości dziecka. 

Czego nie ma ?
zabawa - pytamy dziecko: Czego nie ma?
kolorowe obrazki - karty edukacyjne JUMAMI
biedronka i ważka - karty edukacyjne JUMAMI
Na początek proponuję wybrać 2 lub 3 obrazki z zestawu, który zawiera aż 24 kolorowe karty. Zdecydowałam się na biedronkę, ważkę i żółwia - ulubione zwierzątka dziecka z tej serii, które zna i chętnie po nie sięga do zabawy. Warto wybrać też takie, które różnią się kolorem, ułatwiając tym samym wykonanie zadania. Układamy wybrane karty obok siebie, pozwalamy dziecku przyjrzeć się obrazkom i dać czas na zapamiętanie tego co widzi. Można przy okazji powtórzyć wymowę nazw zwierząt prezentowanych na kolorowych kartach edukacyjnych.

kolorowe obrazki dla dzieci - zwierzęta JUMAMI
karty edukacyjne zwierzęta - sklep JUMAMI
nauka poprzez zabawę - obrazki zwierząt
Czego nie ma? - ćwiczenie
terapia logopedyczna z wykorzystaniem kart JUMAMI
terapia pedagogiczna z obrazkami JUMAMI
karty edukacyjne dla przedszkolaka
zestaw kart edukacyjnych JUMAMI dla przedszkola
Zasłaniamy oczy dziecka lub prosimy o ich zamknięcie, możemy także zakryć na chwilę kartką papieru prezentowane karty na stole (dodatkowo położyłam je na niebieskim arkuszu pianki w formacie A4, aby wskazać dziecku dokładne miejsce wykonania zadania) i w tym czasie odwrócić jedno wybrane zwierzątko. Teraz dziecko ma odpowiedzieć na pytanie: "Czego nie ma?" Stopień trudności można dowolnie modyfikować. Następnym etapem może być zabranie 1 karty i zostawienie pustego pola. Oprócz tego, że dziecko powinno zapamiętać czego nie ma to jeszcze wiedzieć, które miejsce zostało puste. Warto co pewien czas dodawać nowe zwierzęta, podobne, które mają wspólną cechę: tego samego koloru np. żyrafa, lis, wiewiórka lub foka, czapla i wilk. 

trening pamięci z wykorzystaniem kart JUAMAMI
ćwiczymy pamięć u dziecka - sklep JUMAMI

Oprócz wymienionych zwierząt w zestawie znajdziesz także takie jak: bóbr, ćma, jeleń, jeż, kret, łabędź, łoś, niedźwiedź, nietoperz, orzeł, rak, sowa, zając, zebra, żubr. Jest w czym wybierać. Taka zabawa to doskonały trening pamięci. Na koniec poprosiłam, aby dziecko samo wybrało jeden obrazek i zadało mi pytanie "Czego nie ma?". Moja odpowiedź nie była taka szybka jak sądziłam, że będzie, musiałam się skupić i chwilę zastanowić. Teraz wiem jedno warto ćwiczyć pamięć i koncentrację w każdym wieku. Dzieci potrafią zaskoczyć, przekonałam się o tym. Warto więc im poświęcić swój wolny czas i zrobić coś razem. Miała to być nauka przez zabawę dla przedszkolaka, a była bardzo ważną lekcją dla jego mamy. 

Gdzie kupić?

Sklep JUMAMI: Zwierzęta [seria 2] - obrazki [karty edukacyjne JUMAMI - 100012]*

*zestaw nie zawiera etykiety z pytaniem "Czego nie ma?"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl