Dopasuj cienie do obrazków
Dopasuje cienie do obrazków

"Dopasuj cienie do obrazków" - karty edukacyjne dla dzieci

Dopasowywanie cieni do obrazków to rodzaj ćwiczeń dla dzieci, które rozwijają zdolności postrzegania i percepcji. Zadaniem dziecka jest rozpoznawanie zwierząt na kartach oraz dopasowanie z ich cieniami. W ten sposób można rozwijać spostrzegawczość, pamięć i różnicowanie kształtów u dziecka. Ćwiczenie pozwala też miło spędzić wspólny czas rodziców lub opiekunów i dzieci, łącząc dobrą zabawę z nauką.

"Dopasuj cienie do obrazków": czyli karty edukacyjne dla dzieci - jakie posiadają zalety?

Ćwiczenia z cieniami zwierząt pozwalają miło spędzić czas z dzieckiem na wspólnej zabawie i nauce. W ten sposób przedszkolak ćwiczy wyobraźnię i odgaduje jakie zwierzę rzuca jaki cień. Ma też okazję poznać nowe, nieznane do tej pory rodzaje zwierząt i nazywać je. W ten sposób rodzic lub opiekun ma także możliwość wzmacniania u dziecka motywację do poznawania i rozwiązywania problemów, co przekłada się pozytywnie na dalszą chęć nauki.  Podczas ćwiczeń rozwija się nie tylko wyobraźnia malucha, ale też spostrzegawczość i szybkość. Rodzice mają możliwość zacieśniania więzi z dzieckiem poprzez czas jaki poświęcają na wspólną naukę.

Co zawiera zestaw ćwiczeń dla przedszkolaka?

Karty edukacyjne dla dzieci to gotowy zestaw do wykonywania systematycznych ćwiczeń percepcji i postrzegania w formie kilkudziesięciu obrazków i cieni (kart dydaktycznych Jumami). Znajdują się na nich zwierzęta egzotyczne i dzikie - takie, których dziecko nie zobaczy i nie spotka będąc na wakacjach u babci na wsi. W przypadku ćwiczeń z młodszym dzieckiem trzeba pamiętać o ilości pokazywanych kart, zacznij od 3 różnych, a potem systematycznie zwiększaj ilość. Podczas takich ćwiczeń rozwija się również percepcja wzrokowa u dziecka. U starszych dzieci można zamiennie wprowadzić szukanie cieni do ilustracji pokazanych na kartach edukacyjnych. Specyfika zabawy zależy od kreatywności nauczyciela, opiekuna lub rodzica. Można np. układać obrazki kolorami i sugerować dziecku by odnajdywało ich cień lub, w przypadku starszych dzieci, wskazywać by układało obrazki kategoriami, co ćwiczy pamięć i rozpoznawanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl