Połówki owoców
Połówki owoców

Połówki owoców

Wiemy już jak bawić się obrazkami, na których owoc przedstawiony jest w całości. Teraz odkrywamy karty: Owoce [seria 4] - połówki [karty edukacyjne JUMAMI - 100009], na których witaminy są pokazane w przekroju. Materiał zawiera 24 karty z owocami, jest więc w czym wybierać. Ilustracje są kolorowe, bardzo dobrze wykonane i wytrzymałe. Dodatkową zaletą jest ich wielkość, dostosowana do pracy z najmłodszymi.

połówki owoców, obrazki dla dzieci

Pierwszym etapem gry jest poznanie wizerunku przekrojonych owoców. To fantastyczna zabawa dla dzieci, które uwielbiają odkrywać wszystko, co się dzieje wokół nich.

jeżyna, owoce leśne, karty edukacyjne - sklep JUMAMI
przekrój, jeżyna - kolorowe obrazki JUMAMI
owoce, połówki, malina - karty edukacyjne JUMAMI
maliny, połówki, kolorowe obrazki dla dzieci
owoce, połówki, truskawka karty edukacyjne - sklep JUMAMI
połówki owoców, zestaw kart edukacyjnych dla dzieci niepełenosprawnych - sklep JUMAMI
terapia ręki, dziecko w kuchni, owoce, połówki

W drugim etapie należy znaleźć połówki owoców i połączyć je. Na początku nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto przy okazji takiej zabawy powtórzyć, jaki to jest owoc oraz jego właściwości pokazując odpowiedni obrazek. Możemy wykorzystać serię obrazków, na których owoce przedstawione są całe. W trakcie gry osoba dorosła nazywa, a dziecko powtarza za nim nazwy wybranych owoców, przy okazji ćwicząc pamięć i rozwój mowy.

połówki owoców, gruszka, karty edukacyjne - sklep JUMAMI
jabłko i gruszka, obrazki dla dzieci - sklep JUMAMI
pomoce pedagogiczne do terapii - owoce, sklep JUMAMI
kiwi i banan, przekrój, kolorowe obrazki dla dzieci, sklep JUMAMI
Podstawową zaletą korzystania z obrazków z połówkami owoców przez dziecko, które poznało już wcześniej karty obrazkowe z całymi owocami jest budowanie umiejętności wychodzenia poza utrwalone schematy. Ten sam owoc, a jednak wygląda inaczej. Można sprowokować dziecko do kreatywności, tym samym ćwicząc rozumienie związków przyczynowo - skutkowych poprzez wymyślanie co należy zrobić z owocem (takim jak na obrazku z całym owocem) aby wyglądało tak jak na obrazku z połówką. Następnie możemy zachęcić dziecko aby pod nadzorem dorosłego spróbowało tak pokroić owoc by wyglądał jak na obrazku z połówką (tym samym włączamy ćwiczenia motoryki precyzyjnej).

cytryna i malina, połówki owoców, dla dzieci
Dzięki łatwo przyswajalnym nowym umiejętnościom oraz wiedzy przekazywanej przez opiekuna, maluch wykonuje zadania, podyktowane przez grę. Zawsze można jej zasady zmodyfikować. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Finał zabawy będzie zapewne pyszny, owoce przecież można zjeść, a jest w czym wybierać. Wyglądają naprawdę apetycznie.

Jak wygląda kokos w środku? Karty dla dzieci, sklep JUMAMI
Gdzie kupić? 

Sklep JUMAMI: 
Owoce [seria 4] - połówki [karty edukacyjne JUMAMI - 100009]

Do zabawy wykorzystano również zestaw: 
Owoce [seria 4] - obrazki [karty edukacyjne JUMAMI - 100008]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl