Wyobraźnia
Wyobraźnia

Rozwój dziecka poprzez zabawę

Najlepszą metodą ćwiczeń, które rozwijają mowę, myślenie i wyobraźnię jest po prostu zabawa. Najważniejsze, to aktywnie uczestniczyć w niej z dzieckiem i odpowiednio kierować aktywnościami, aby zadanie się udało. 

Pamiętajmy o tym, że zabawa jest dla dziecka formą aktywności, w której uczestniczy, ponieważ sprawia mu ona przyjemność. Celem zabawy dla dziecka jest więc zabawa „sama w sobie”. Rodzice natomiast, bawiąc się z maluchem, mogą dodatkowo realizować jeszcze inne cele, dzięki którym będą wspomagać jego rozwój, uczyć i doskonalić nowe umiejętności, w dodatku w sposób, który może dawać radość im obojgu.

Oto kolejny przykład, jak bawiąc się z dzieckiem, można wpłynąć na jego rozwój, wykorzystując do tego karty edukacyjne JUMAMI.

Z zestawu 24 kart wybieramy dwie np. gąsienica i żaba lub mucha i motyl. Pokazujemy wybrane karty edukacyjne i zadajemy dziecku pytanie:

"Co mają wspólnego ze sobą te obrazki?"

gąsienica i żaba - ćwiczymy wyobraźnię

zwierzęta - karty edukacyjne dla najmłodszych

zielona żaba - obrazki dla dzieci

Dziecko ma wymienić jak najwięcej cech wspólnych (podobieństw). Na przykład mucha i motyl mają skrzydła, a gąsienica i żaba mają kolor zielony.

motyl i mucha - co mają wspólnego ze sobą te obrazki?

nauka poprzez zabawę

Po nabraniu przez dzieci wprawy podnosimy poprzeczkę wyżej i pokazujemy trzy lub cztery karty. W takich zadaniach występuje oczywiście kilka stopni trudności, początkowo cecha, która jest od razu widoczna i oczywista, a z czasem cechę wspólną zauważyć jest coraz trudniej. Na przykład: kaczka, gęś i kura znoszą jajka, a koza i krowa dają mleko.

karty edukacyjne dla dzieci

koza i krowa dają mleko

kaczka, gęś i kura znoszą jajka

ćwiczenie na wyobraźnie - jak wykorzystać kolorowe obrazki

Gdzie kupić?

Sklep Jumami: Zwierzęta [seria 1] - obrazki [karty edukacyjne JUMAMI - 100003]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl