Zestawy edukacyjne JUMAMI

Zaprojektowane z myślą o wspomaganiu procesu nauczania dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych karty JUMAMI dostępne są w wielu blokach tematycznych. W ofercie znajdują się zarówno karty obrazkowe, jak i zestawy edukacyjne przeznaczone do nauki czytania i pisania, złożone z kart ułatwiających wprowadzanie liter oraz naukę czytania globalnego. 

Karty edukacyjne JUMAMI – dostępne zestawy

Karty JUMAMI to nowoczesne, zaprojektowane z troską o dzieci niepełnosprawne pomoce edukacyjne, które mogą znaleźć szerokie zastosowanie w procesie kształcenia i w terapii. Niewątpliwym atutem produktów JUMAMI jest duże zróżnicowanie tematyczne. Firma proponuje zestawy edukacyjne w wielu blokach tematycznych, o różnym przeznaczeniu.

Sklep JUMAMI oferuje karty edukacyjne kolorowe oraz czarno białe. Obok zestawów z barwnymi ilustracjami zwierząt i owoców, w ofercie znalazły się także karty z konturami oraz cieniami. Karty różnią się zarówno pod względem tematycznym, jak i techniką przedstawienia (kontur, cień, przekrój). Oprócz kart ilustrowanych sklep JUMAMI ma w ofercie również pomoce edukacyjne przeznaczone do nauki czytania i pisania: karty z literami (małymi i wielkimi) oraz plakietki z podpisami do kart ilustrowanych (również dostępne w wersji z małymi i dużymi literami). 

Jak komponować karty edukacyjne JUMAMI?

Niewątpliwą zaletą pomocy terapeutycznych JUMAMI jest całościowe podejście do procesu nauczania. Dostępne zestawy mogą być stosowane samodzielnie lub swobodnie komponowane. Wszystkie oferowane przez sklep JUMAMI pomoce tworzą spójny system, który wspiera w edukacji dzieci niepełnosprawne – rozwija ich wyobraźnię i spostrzegawczość, stymuluje intencję komunikacyjną, poszerza zasób słownika i ułatwia opanowanie kluczowych umiejętności, takich jak myślenie przyczynowo-skutkowe czy swobodne porozumiewanie się. Karty edukacyjne JUMAMI mogą zostać wykorzystane przez rodzica, nauczyciela czy terapeutę w różnych ćwiczeniach – od nauki nowych słów, przez kategoryzację i eliminację na podstawie wybranej cechy, po wprowadzanie alfabetu. Komponowane na zasadzie dużej dowolności umożliwią idealne dopasowanie ćwiczenia do potrzeb i możliwości konkretnego dziecka, ułatwiając mu opanowanie wybranej umiejętności. 

Jak wykorzystać zestawy JUMAMI w procesie edukacyjnym?

Zestawy JUMAMI mogą mieć bardzo różne zastosowanie w edukacji dziecka z niepełnosprawnością. Nadają się dla dzieci na różnym etapie o rozwoju, o różnych potrzebach edukacyjnych. Do kart dołączone są propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem pomocy JUMAMI, jednak wielowymiarowość i wielofunkcyjność akcesoriów JUMAMI pozwala na ich twórcze wykorzystanie do innych zadań. Dysponując kilkoma zestawami, rodzic czy terapeuta mogą zaproponować swojemu podopiecznemu inne, wymyślone przez siebie ćwiczenia. Karty przydadzą się w nauce nazywania otaczającej rzeczywistości, rozpoznawania kształtów, porównywania i tworzenia zbiorów. Nadają się do wprowadzania liter oraz wspomagania nauki czytania, przez ćwiczenia z zakresu czytania globalnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl