Zwierzęta na kontynentach
Zwierzęta na kontynentach

"Zwierzęta na kontynentach" - pomysł na zabawę z dzieckiem

Małe dzieci są ciekawe świata, a my rodzice pomagamy im tą ciekawość świata zaspokajać. Rozwój dziecka w normie intelektualnej jest dynamiczny, inaczej jest wtedy, kiedy zmagamy się z trudnościami wynikającymi z wychowaniem dziecka z niepełnosprawnością ruchową lub intelektualną czy też sprzężoną. Najważniejsze jest jednak dziecko i jego potrzeby. Obecnie rodzice mają wiele możliwości, aby dostosować materiały do rozwoju dziecka. Nasze pomoce dydaktyczne w postaci kart edukacyjnych mają za zadanie wzbudzić zainteresowanie dziecka, pomóc otworzyć mu się na otaczający go świat oraz wzbogacić słownictwo o kolejne słowa. Pokazujemy jak wykorzystać materiały w prostych ćwiczeniach, natomiast twoim zadaniem będzie dostosowanie ich poziomu do aktualnego rozwoju dziecka. To ty przecież znasz swoje dziecko najlepiej.

Karty edukacyjne zwierzęta - jak z nimi pracować w domu?

Proponujemy wspólną zabawę, którą nazwiemy "zwierzęta na kontynentach". Specjalnie na potrzeby tej loteryjki obrazkowej przygotowane zostały do pobrania darmowe plansze z 7 kontynentami do samodzielnego wydrukowania (plik.pdf do pobrania pod postem). Do tego zadania wykorzystamy wybrane kolorowe obrazki ze zwierzętami z kolekcji trzech dostępnych w sprzedaży serii JUMAMI*. Dziecko musi dopasować ilustrację do odpowiedniej planszy. Zanim będzie umiało samo układać wg określonych zasad, należy wcześniej opowiedzieć i przekazać w odpowiedniej formie wiadomości przyrodnicze. Najlepiej sprawdzają się krótkie opowiadania o tym, że:

Kilka praktycznych przykładów:

W Afryce można spotkać wiele nieznanych u nas i interesujących zwierząt, są to np. lwy, żyrafy, zebry, wielbłądy. Żyjące tam zwierzęta są odmienne od tych, które mieszkają w Europie, ponieważ musiały przystosować się do innych warunków np. wysokich temperatur. Jeśli chcemy spotkać pandę lub tygrysa trzeba koniecznie odwiedzić Azję. Najmroźniejszy kontynent to Antarktyda. Należy wspomnieć, że to miejsce zamieszkania pingwinów. W Australii spotkamy kangura. Dodatkowo można przemycić inne interesujące informacje, o ilości kontynentów, który kontynent jest największy itp. Celem samym w sobie będzie nie tylko spędzenie wspólnego czasu, ale przede wszystkim pokazanie różnorodności i bogactwa otaczającego nas świata. Realizacja ćwiczeń z wykorzystaniem kart dydaktycznych JUMAMI korzystnie wpływają na koncentrację uwagi, spostrzegawczość i wyobraźnię. Zadania z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych w zabawie zwierzęta świata na kontynentach wspierają umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia. 

Pomoce dydaktyczne dla dzieci

Dodatkowym atutem jest jakość wykonania kart edukacyjnych, z którymi pracuje nasza pociecha. Są trwałe i wytrzymałe, są grube i mają zaokrąglone narożniki. Są bezpieczne i będą służyły dzieciom na bardzo długo. Produkowane są w Polsce, a standardy ich wykonania są na najwyższym poziome. Bardzo lubię z nimi pracować ponieważ mają ogromny potencjał do wykorzystania i służą nam już bardzo długi czas. To dla jednych będą tylko zwierzęta, a dla innych to będą aż zwierzęta świata na kontynentach! Dla przypomnienia produkowane karty edukacyjne z powodzeniem wykorzystasz do pracy z przedszkolakiem, a także do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym. Ilustracje przedstawiają zwierzęta na białym tle, wspierając skupienie uwagi u dzieci, kolory są realistyczne, z czarnym konturem. Właśnie dzięki tym argumentom dzieci słabowidzące chętniej sięgają po nasze karty edukacyjny w terapii. Dzięki wielu elementom możemy nastawić się na długą wspólną zabawę, która nadaje się już dla najmłodszych, karty zawierają wiele ciekawych egzotycznych i dzikich gatunków zwierząt. Polecam bardzo na zajęcia dydaktyczne, logopedyczne oraz do domowych zabaw!

 

* Proponujemy wykorzystanie kart edukacyjnych z trzech dostępnych w sprzedaży serii, które już mamy jako nowy pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem. Informujemy, że nie są to dedykowane pomoce do pracy z planszami, ponieważ żyjących na kontynentach zwierząt jest znacznie więcej.

Pliki (1)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl